Máte radi zelený smoothie a potrebujete inšpiráciu? Tu je super recept na exotický a veľmi chutný zelený smoothie s kelom, ktorý vás zasýti, povzbudí a dodá výživu vášmu telu.

Na 1 liter smoothie, čo je porcia pre cca 2 osoby, potrebujeme: zelený smoothie

  • 2 mangá – do smoothie pridávajte dozreté mango
  • 3 banány
  • 2-3 veľké listy z hlavičky kelu
  • 1 PL konopných semienok
  • 1 PL ľanových semienok
  • voda

Vody dávajte podľa vlastného uváženia, keďže každý má rád inú hustotu svojho smoothie 🙂 Ja mám rada veľmi husté smoothies, takže pridávam iba trochu vody (potom si vždy zoberiem aj jumbo slamku, lebo cez tú tenkú normálnu to ide ťažko :D). A zelený smoothie je na svete 😉

Voda alebo rastlinné mlieko 

Namiesto vody môžete pokojne pridať aj rastlinné mlieko, napr. výborná je táto kombinácia aj s kokosovým mliekom. Môžete pokojne vyskúšať aj mandľové mlieko, či sójové. To je len na vás.

Rastlinné mlieka kúpite v každom bio obchode a už aj takmer v každom supermarkete, ale môžete si ho vyrobiť poľahky aj doma z akýchkoľvek orieškov alebo z maku – postup nájdete aj v našom článku: 8 tipov ako vyšťaviť váš mixér na maximum.

Zelený smoothie a superfoods

V tomto recepte sme použili ľanové a konopné semienka, avšak je absolútne na vás, ako zvýšite výživnosť svojho smoothie. Ak si doma zvyknete častejšie robiť smoothies, je fajn mať v zálohe nejaké semienka alebo iné superfoods vo vašej spajzi (napr. je perfektné použiť riasu spirulinu, prípadne guaranu na energiu ráno, goji, atď.)

Ham-pi TIP:  Čo ďalej so zvyškom kelu, keď ho neminiete v smoothie? Je veľa rôznych využití, napr. do polievok alebo ako príloha k mäsu. Ja som spravila krémovú polievku z kelu, tekvice, karfiolu a 1 cibule – všetko povaríte vo vode a pomixujete do krémova (opäť som to mixovala vo Vitamixe, to je dôkaz, že je užitočné mať doma mixér).

 

Zelený smoothie s mangom a kelom