Máš veľké plány, veľké ciele, ale tam to skončilo?

Tiež patríš k tým ľuďom, ktorí majú veľa cieľov, snov, nápadov, cítiš to šteklenie v brušku, keď sa ráno zobudíš a chceš toho toľko spraviť, ale napokon úplne zamrzneš, lebo zistíš, že už máš toľko povinností, že na ďalšie úlohy nemáš jednoducho energiu.

Tak som to mávala aj ja a niekoľko rokov som sa nadchla pre rôzne projekty, ktoré som začala a vždy skončili tak, že som to nedotiahla do konca, pretože to bolo na mňa veľa, bola som na seba prísna, veľa som očakávala a napokon som to po nejakom čase vzdala.

Teraz už viem, že stačí aj menej času, ale keď máme efektívnu stratégiu, z dlhodobého hľadiska toho vieme spraviť ďaleko viac.

Možno chceš mať viac času na rodinu, začať športovať, učiť sa hrať na klavíri, učiť sa nový jazyk či tancovať, prípadne napísať knihu, ale iba pomyslenie na to, čo to všetko obnáša a koľko času by to trvalo ťa posadí späť na stoličku?

adult-buildings-excercise-1139497

Malé kroky a pravidelnosť – is the key

Nuž, všetko sa dá, iba treba mať priority. Keď rozložíme veľké ciele na malé detské „cieliky“ a dáme tomu punc pravidelnosti a hlavne neriešime, nehľadáme výhovorky, nezamýšľame sa príliš, ale dáme si pripomienku ráno do telefónu: 6.00 „Učím sa 10 minút francúzštinu“, tak už po krátkom čase sa tento zvyk stáva rutinou a prináša úžasné výsledky a hlavne sa cítime spokojní sami so sebou, že niečo pre seba robíme.

adult-agenda-calendar-19027525 pravidiel úspechu

Vyber si 5 cieľov, ktoré chceš si plniť a posunúť ich ďalej.

U mňa je to napríklad: 1. ranná meditácia, 2. každodenné cvičenie, 3.učenie sa nemčiny, 4. kontaktovanie 4 firiem/denne – biznis cieľ a 5. viac byť aktívna na sociálnych médiách (blog, posty, videá).

  1. Ranná meditácia – je už zautomatizovaná v mojom prípade, pretože si bez nej neviem predstaviť život. To, ako dokáže naladiť človeka z negatívneho módu do super pozitívneho je niečo neuveriteľné. Keď si umývam zuby, tak si zapnem jednu meditáciu, ďalšia je cestou autom, a keď mám ešte chuť, tak aj cestou vlakom alebo električkou. Zväčša 10 minút ráno, podľa potreby aj cez deň a jedna pred spaním.
  2. Cvičenie. Keďže mám problém s chrbticou, tak pravidelné cvičenie je aj otázkou zdravia, ale vždy som bola aktívna a fit, teda aspoň som si to myslela :), až kým som začala 20 minútové cvičenie podľa Youtube videa, Pilates, ktoré precvičí celé telo. Začiatok bol ťažký, ale nevzdávajte to, malé kroky sa počítajú a keď to  nejde prvý, druhý, tretí raz, po desiaty sa posúvaš ďalej, ráta sa progres, nie perfekcionizmus :). Úplne stačí aj 10 minút denne si vybehnúť, dať si rýchlejšiu chôdzu alebo nájsť si niečo, čo baví 🙂
  3. Cudzí jazyk: Nemčinu som sa chcela učiť vždy, ale nevyhovovala mi niekoľkokrát týždenne, som mama, pracujem a potrebujem sa učiť buď z domu alebo niekde lokálne. Našla som na svojej bývalej základnej škole kurz nemčiny jedenkrát do týždňa a každý deň sa učím, pozerám slovíčka asi 10 minút. Kamarát odporúča 10 minút denne jazyky cez aplikáciu: Duolingo.
  4. Kontaktovanie 5 firiem denne – biznis cieľ.  Toto sa mi nepodarilo ešte sa priznám, som len človek :), dávam dokopy pdfko, ale potom už idem do toho.
  5. Aktívnejšia na sociálnych médiách. Denne sa snažím niečo si pozrieť, napísať myšlienky, natočiť video, zaberie mi to asi 10 minút. Mám už vytvorený plán, už sa ho iba držať 🙂

Ako to nevzdať!!!

Ak máš chuť to vzdať, napíš mne, zvládneme to spolu 🙂 Hlavne to nerieš, nerozmýšľaj toľko nad tým, začni s jedným cieľom a postupne pridávaj :).

Ak máš nejaké svoje tipy, triky, rutiny, rada sa inšpirujem.

Miša Ham-pi .)

Jednoduché tipy ako byť bližšie ku svojim snom 🙂