Zažili sme nepríjemné obdobie, kedy sme sa báli o svoj život a život našich blízkych. Našťastie sme to zvládli, ale médiá stále hlásia čísla nakazených z celého sveta.

Ako sa to dá zvládnuť a nezblázniť sa z toho?

imunituPodľa môjho názoru sa treba starať o imunitu, dodržiavať hygienické opatrenia a hlavne si nastaviť v hlave, nenechať sa zdeptať logikou a zacykliť v strachu o vlastný život. Viera v seba a svoje zdravie je teraz viac na mieste ako nikdy predtým 🙂 Niekedy sa bojíme ako deti, že pod posteľou je bubulák, prežívame strach, úzkosť, bojíme sa pozrieť pod posteľ, keď to však raz urobíme, zrazu zistíme, že sme sa báli úplne zbytočné. Viem, že strach z pandémie nie je taký jednoduchý a je opodstatnený, lebo vidíme z médií, že reálne ľudia z celého sveta zomierajú, ale tak nejak by sme si to mali v hlave nastaviť, že nič také, čo by sme nezvládli sa nedeje.

 

imunita a cvičenieZopár tipov ako si posilniť imunitu

  1. Počas jesenného obdobia si doprajme výživné sezónne jedlo. K dispozícii sú sezónne ovocie a zelenina: slivky, hrušky, jablká, tekvice, cukety, semienka, orechy, koreniny. Tieto sú plné vitamínu C, vitamín A, obsahujú zinok, proteíny dôležité na ochranu imunitného systému.
  2. Jedzte najväčšie jedlo dňa počas obeda. Počas dňa je tráviaci systém najsilnejší. Keď sa stmieva, tak naše telo funguje tak, že tráviaci systém sa vypína a zapína sa opravný a čistiaci systém. Preto je dobré večer nezaťažovať organizmus veľkou večerou. To, čo jeme ovplyvňuje náš spánkový režim. A ako už vieme, spánok je veľmi dôležitý pre budovanie a udržiavanie silného imunitného systému.
  3. Kvalitný spánok. Keď už hovoríme o spánku, podľa vedeckých štúdií, že ideálnych je 7 až 8 hodín spánku na podporu imunitného systému.
  4. Ostaňte aktívni. Stačí prirodzená rezká chôdza. Aspoň 10 – 20 minút denne dokáže zázraky s našim imunitným systémom.
  5. Redukovanie stresu. Pandémia v nás vyvolala viac strachu o naše zdravie a zdravie blízkych, strach o ekonomickú situáciu. Výborné nástroje sú upokojenie mysle meditáciou, cvičením, dýchacími technikami, písaním alebo aj vyhľadaním odbornej pomoci terapeuta. Osobne mám veľmi dobré skúseností s terapeutkou Libušou Klamovou, vie sa dostať na koreň veci, odkiaľ stres pramení.
  6. Dodržiavanie hygieny. Pravidelné umývanie rúk, nosenie tvárovej masky do verejných priestranstiev, kde je veľa ľudí a v hromadnej doprave.  A hlavne, ak sa cítime chorí, ostávame doma, neprenášame na svojich kolegov 🙂

imunita a balanceTakýmito jednoduchými pravidlami vieme krásne prežiť nielen pandémiu 🙂 Veľa zdravia a hlavne sa nestrachovať, všetko zvládneme 🙂

Ak ťa zaujíma téma zdravia, ale aj otázky, prečo sa isté situácie v našom živote dejú, sleduj náš Ham-pi Youtube kanál, kde nájdeš zaujímavé videá na tému zdravie, výživa, ale aj osobnostný rozvoj.

Zdroj: www.mindbodygreen.com

Tipy ako si udržať silnú imunitu aj proti vírusom