Celý život robíme všetko preto, aby sme boli fit. Nekonečnou inšpiráciou sú pre nás – francúzske „žienky“.

Je fascinujúce ich sledovať ako skvelo vyzerajú, nenútene, prirodzene, upravene a hlavne sú fit.  Ich štýl a šarm sa snaží napodobniť celý svet. Zaujímave je aj to, že si užívajú jedlo, veľmi necvičia aspoň sa netýrajú v posilňovniach, ale sú štíhle. Veľa robí aj ich francúzska mentalita a životný štýl, založený na vychutnávaní si života, jedla, okamihu. Pozrime sa bližšie na to, ako to robia.

Prinášame zopár tipov, ktoré vieme zakomponovať do nášho každodenného života:

parisian BikeBicykel – Francúzsky, najmä Parížanky využívajú bicykle veľmi často, nielenže je metro a súkromná doprava drahá, bicyklovanie prospieva postave a je ekologické.

Lokálne potraviny a malé porcie. Francúzi nakupujú čerstvé potraviny u overených lokálnych potravinách a v menších množstvách. Neskladujú ako my, ale nakupujú častejšie a potrpia si na čerstvosti. french breakfastKráčanie. Francúzi sa veľa nachodia. Vo väčších mestách sa stratíte medzi kaviarňami, reštauráciami a pamiatkami, že si ani neuvedomíte, že ste sa nachodili. Chodenie je jedno z  nadprirodzenejších, najľahších spôsobov ako byť fit.

Nech ste v Paríži alebo kdekoľvek, užívajte si, vychutnávajte okamih, jedlo, ľudí, atmosféru, to je najlepší spôsob ako zastaviť čas, užiť si život a pomôcť v konečnom dôsledku i tráveniu a byť fit.

4 tipy – Ako byť fit po francúzsky a bez námahy 🙂